lt
LT EN

Nulinė tolerancija

Korupcijos prevencija

Pranešėjų apsauga

Bendrovė netoleruoja jokių korupcijos atvejų bei pasisako už aukštus etikos, sąžiningumo ir skaidrumo veikloje standartus tiek santykiuose su darbuotojais, tiek ir su klientais, partneriais, tiekėjais ar valstybinėmis institucijomis. Bendrovėje veikia Pasitikėjimo linija. Apie galimus korupcijos atvejus ar pastebėjus bet kokį neetišką elgesį, Bendrovė skatina pranešti:

skaidrumas@keliuprieziura.lt  +370 377 88 000

užpildyti pranešimo formą.

Šiais kontaktais gali naudotis tiek darbuotojai, tiek visos suinteresuotosios šalys. Bendrovė užtikrina pranešėjų konfidencialumą.

Bendrovėje yra paskirti kompetentingi asmenys, kurie administruoja vidinį kanalą, nagrinėja juo gautą informaciją apie pažeidimus, užtikrina asmens, pateikusio informaciją apie pažeidimus, konfidencialumą bei atlieka kitas funkcijas:

Robertas Kalibatas, tel. +370 687 18461, el. p. robertas.kalibatas@keliuprieziura.lt;
Dainius Masionis, tel. +370 640 71870, el. p. dainius.masionis@keliuprieziura.lt

Daugiau apie pranešėjų apsaugą rasite čia, su tvarka galite susipažinti čia.

2023 m. vidiniais informacijos apie pažeidimus teikimo kanalais gautos informacijos statistika

2022 m. vidiniais informacijos apie pažeidimus teikimo kanalais gautos informacijos statistika

2021 m. vidiniais informacijos apie pažeidimus teikimo kanalais gautos informacijos statistika


Atsparumo korupcijai politika

Dovanų politiką, korupcijos prevencijos principus ir reikalavimus bei jų laikymosi užtikrinimo gaires apibrėžia Atsparumo korupcijai politika.

Ši politika nustato, kad Bendrovėje netoleruojama korupcija jokiomis jos formomis, įsipareigojama imtis prevencinių priemonių, siekiant užkirsti kelią korupcijos apraiškoms, numatomas visuomenėje priimtinus aukščiausius patikimumo, sąžiningumo ir skaidrumo standartus atitinkantis elgesys. Atsparumo korupcijai politika numato skaidrią apskaitą, informacijos atskleidimą, prekybos poveikiu ir kyšininkavimo draudimą, interesų konfliktų vengimą ir sąžiningą darbuotojų samdą, dovanų netoleravimą, paramos neteikimą politinėms partijoms, politinėms organizacijoms ar politikams, skaidrų viešųjų pirkimų vykdymą.

Bendrovėje yra Saugos ir prevencijos struktūrinis padalinys, kuris analizuoja ir vertina Bendrovės korupcines rizikas, rengia ir įgyvendina korupcijos prevencijos priemonių planus, vykdo korupcijos prevencijos funkciją Bendrovės mastu. Tai atliekama, vadovaujantis Bendrovėje patvirtintais organizaciniais dokumentais. Saugos ir prevencijos skyrius yra atsakingas už nuolatinį antikorupcinio švietimo ir mokymų organizavimą, skatinant ir stiprinant Bendrovėje atsparumo korupcijai kultūrą.


Korupcinių rizikų valdymas

Remdamasi Antikorupcinės vadybos sistemos (ISO 37001:2016) reikalavimais ir naudojimo gairėmis, Bendrovė yra patvirtinusi Korupcinių rizikų identifikavimo, vertinimo ir valdymo procedūrą, kurios tikslas – nustatyti korupcinių rizikų identifikavimo, vertinimo ir valdymo proceso etapus, identifikuoti proceso dalyvius kiekviename organizacinės struktūros lygmenyje bei apibrėžti proceso dalyvių funkcijas ir atsakomybes.

Procedūroje numatyta, kad korupcinių rizikų peržiūra yra atliekama du kartus per metus, įvertinama jų pasireiškimo tikimybė bei galima įtaka Bendrovės veiklai. Atlikus korupcinių rizikų reitingavimą, nustatomos nepriimtinos (didžiausią įtaką verslui turinčios bei labiausiai tikėtinos) rizikos ir sudaromas korupcinių rizikų žemėlapis.

Korupcijos pasireiškimo tikimybės nustatymo išvada 2024 m.

Korupcijos rizikų mažinimo priemonių įvykdymo ataskaita 2023 m.

Korupcijos pasireiškimo tikimybės nustatymo išvada 2023 m.

Korupcijos rizikos veiksnių 2022 m. pašalinimo ataskaita

Korupcijos rizikos veiksnių pašalinimo planas 2022 m.

Korupcijos pasireiškimo tikimybės nustatymo išvada 2021 m.


Darbuotojų ugdymas

Siekiant ugdyti atsparią korupcijai aplinką Bendrovėje, sistemingai rengiami mokymai, prioritetas skiriamas pirkimų bei pardavimų, verslo vystymo skyrių darbuotojams, kurie daugiausia susiduria su galimybėmis atsirasti korupcijai.

Darbuotojai kiekvieną ketvirtį yra informuojami apie Bendrovėje vykdomas korupcijos prevencijos priemones bei jų rezultatus, akcentuojant į nustatytus netoleruotino elgesio atvejus bei piktnaudžiavimą darbo pareigomis. 2023 m. kompiuterizuotų vietų neturintiems darbuotojams buvo sudarytos sąlygos susipažinti su parengtomis korupcijos suvokimo, Atsparumo korupcijai politikos, Bendrovės vertybių skaidrėmis ir pabaigoje atsakyti į informacijos įsisavinimo testo klausimus. Su tokio pobūdžio antikorupcinio švietimo medžiaga buvo supažindinti ir į į klausimus atsakė 67,2 % kompiuterizuotų darbo vietų neturinčių darbuotojų.

Kiekvienais metais atliekama Bendrovės darbuotojų tolerancijos korupcijai anoniminė apklausa, kurios apibendrinti rezultatai pateikiami Lietuvos Respublikos susisiekimo ministerijai.

Tolerancijos korupcijai apklausų rezultatai


Interesų konfliktų valdymas

2021 m. spalio pradžioje atnaujinta AB „Kelių priežiūra“ viešųjų ir privačių interesų derinimo tvarka, kurios pagrindinis tikslas – užtikrinti Lietuvos Respublikos viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo nuostatų laikymąsi AB „Kelių priežiūra“ ir tinkamą viešųjų ir privačių interesų konfliktų prevencijos sistemos funkcionavimą, nustatyti galimas bendrovėje interesų konfliktų grėsmes ir numatyti priemones jiems išvengti, taip pat įgyvendinti priimamų sprendimų nešališkumo, skaidrumo, viešumo principus, formuoti korupcijai nepakančią aplinką ir didinti pasitikėjimą bendrovės veikla ir jos darbuotojais, taip pat skatinti darbuotojus laikytis elgesio rekomendacijų atliekant darbines funkcijas, nustatyti darbuotojų privačių interesų deklaravimo, nusišalinimo ar nušalinimo nuo sprendimų priėmimo procedūras ir kontrolės sistemą.

2024 m. Bendrovėje buvo peržiūrėtas ir atnaujintas pareigybių, kurias einantys darbuotojai privalo deklaruoti privačius interesus, sąrašas, užtikrintas asmenų, pretenduojančių eiti pareigas, kurias einant yra nustatyta prievolė deklaruoti privačius interesus, informavimas apie tokią prievolę prieš priimant į atitinkamas pareigas.

Siekiant ugdyti bei stiprinti korupcijai atsparią aplinką Bendrovėje, sistemingai rengiami mokymai darbuotojams. 2023 m. buvo akcentuota viena iš antikorupcinės kultūros ugdymo krypčių – suorganizuoti specializuotus mokymus aukštesnę kvalifikaciją turintiems darbuotojams. Tuo tikslu vadovaujamas pareigas einantiems darbuotojams, kuriems privaloma deklaruoti privačius interesus, buvo sudarytos sąlygos savarankiškai susipažinti / išklausyti LR Specialiųjų tyrimų tarnybos mokymų platformoje antikorupcinio švietimo temą „Interesų konfliktai“, siekiant stiprinti kompetencijas užtikrinant viešojo intereso viršenybę, kad sprendimai būtų priimami objektyviai, skaidriai ir nešališkai. Per 2023 m. pirmąjį pusmetį sertifikatus apie sėkmingai išlaikytą mokymų testą pateikė 109 darbuotojai, t. y. 98 %  visų vadovaujamas pareigas einančių darbuotojų. 2023 m. pirmąjį pusmetį buvo gauti 3 pranešimai apie nusišalinimą dėl galimo interesų konflikto bei pateikta 1 išankstinė rašytinė rekomendacija, nuo kokių veiksmų darbuotojas privalo nusišalinti, siekiant tinkamai suvaldyti galimą interesų konflikto situaciją.

Bendrovėje už privačių interesų deklaracijose pateiktų duomenų stebėseną ir kontrolę, asmenų konsultavimą privačių interesų deklaravimo, interesų konfliktų prevencijos ir koordinavimo su Vyriausiąja tarnybinės etikos komisija klausimais yra paskirtas atsakingas Saugos ir prevencijos skyriaus verslo saugos specialistas, su kuriuo galite susisiekti el. paštu dainius.masionis@keliuprieziura.lt arba telefonu +370 640 71870.


Personalo patikimumo užtikrinimas

Bendrovė gali imtis pagrįstų veiksmų siekdama personalo patikimumo užtikrinimo. Asmenims, kandidatuojantiems į pareigas, kurios yra apibrėžtos LR Korupcijos prevencijos įstatymo 17 str. 4 d. 4 p. atliekamas patikrinimas per LR Specialiųjų tyrimų tarnybą. Bendrovės pareigybių sąrašas skelbiamas priimtu Bendrovės įsakymu. Bendrovė gali imtis veiksmų: pokalbio su būsimu darbuotoju; rekomendacijų gavimo iš buvusių darbdavių; patikrinimo ar kvalifikacija tiksli; patikrinimo ar nebuvo įsitraukta į korupciją.

STT tikrinamų pareigybių sąrašas


Daugiau informacijos apie pasiektus rezultatus ir vykdomas korupcijos prevencijos priemones galima rasti AB „Kelių priežiūra" metiniuose pranešimuose

Apie sudėtingas eismo sąlygas praneškite trumpuoju tel. nr.

trumpojo tel. nr. kaina Telia, Tele2 tinkluose - 0,12 Eur/min., Bitė - 0,15 Eur/min.
 Arba +370 5 232 9600 (kaina pagal mob. operatoriaus planą).

Skyrius dirba 24/7