Naujienos

Tokia proga pasitaiko itin retai – moksleiviai pateko į traukinių depą, Kauno uostą ir tiesiamo kelio statybų aikštelę

Tokia proga pasitaiko itin retai – moksleiviai pateko į traukinių depą, Kauno uostą ir tiesiamo...

Susisiekimo ministerija projekte „Susisiekimo karjeros laboratorija“ kartu su organizacija „Lietuvos Junior Achievement“ pakvietė įvairiose Lietuvos transporto sektoriaus valstybinėse įmonėse „šešėliauti“ daugiau nei pusšimtį moksleivių. „Šešėliavimas“ – tai jaunuolio patirtis konkretaus specialisto darbo vietoje, skirta susipažinti su kasdienėmis profesionalo užduotimis bei savarankiškai pačiam atlikti užduotis. Šios pozicijos transporto sektoriuje sukurtos siekiant paskatinti moksleivius geriau pažinti vieną svarbiausių Lietuvos sričių, nes pastaraisiais metais studentų skaičius transporto specialybėse mažėja.

Moksleiviams mokslo metų pabaigoje buvo atvertos Susisiekimo ministerijos bei tokių įmonių kaip Vidaus vandens kelių direkcija, „Lietuvos geležinkeliai“, „Via Lietuva“, „Kelių priežiūra“, VIAMATIKA durys. 54 moksleiviai iš daugiau nei dviejų dešimčių Vilniaus, Kauno, Šiaulių, Alytaus, Švenčionių ir Vilkaviškio mokyklų išbandė kelių inžinieriaus, laboratorijos plėtros inžinieriaus, statinio techninio prižiūrėtojo kelių statybos srityje ir panašias profesijas. 

„Ši iniciatyva suteikė galimybę moksleiviams ne tik praktiškai susipažinti su darbu transporto srityje, bet ir iš pirmų lūpų išgirsti ir pamatyti, kaip kuriama susisiekimo ateitis – nuo netaršių transporto priemonių infrastruktūros plėtros iki pažangiausių technologinių ir inžinerinių sprendimų, leidžiančių mums visiems judėti greičiau, patogiau ir saugiau. Džiaugiamės, kad tokiu projektu ir bendradarbiavimu galime parodyti jaunuoliams, kad karjera šiame sektoriuje yra ne tik perspektyvi, bet ir įdomi“, – sako susisiekimo viceministrė Agnė Vaiciukevičiūtė.

Moksleivė: nuolat bandau skirtingos krypties profesijas – taip pasitikrinu, kas mane sudomintų

Kai kuriems moksleiviams teko galimybė palyginti šiandien geležinkeliais riedančių ir depuose stovinčių senųjų traukinių technines galimybes, o kiti turėjo galimybę apsilankyti tiesiamo kelio statybų aikštelėje.

„Dar niekada neteko iš arti pamatyti, kas realybėje yra civilinė inžinerija ir atvirai diskutuoti apie šios profesijos privalumus bei trūkumus. Išskirtinė galimybė“, – pasakojo „Via Lietuva“ apsilankiusi vienuoliktokė Milija Tomilinaitė iš Vilniaus Radvilų gimnazijos.

„Atradau naują nematytą Kauno žiemos vidaus vandenų uostą, susipažinau su vandens keliais ir augančiomis jų perspektyvomis. Labai patiko pasiplaukiojimas kateriu ir priemonių naudojimo pritaikymas, –  sakė dešimtokė Patricija Žebuolytė iš KTU licėjaus. – Buvo įdomu apžiūrėti darbo aplinką ir pabendrauti su maloniais darbuotojais. Tikrai rekomenduoju tokius „pasimatavimus“ bendraamžiams, kurie negali apsispręsti, ko nori ateityje.“

Moksleiviai taip pat įvertino patirtį susitinkant su specialistais, kurie priima su, pavyzdžiui, Lietuvos oro transporto ir kelių plėtra susijusius strateginius sprendimus – tokius kaip naujų maršrutų paieškos ir atidarymas, infrastruktūros modernizavimas ir investicijų pritraukimas.

„Nuo mažens domėjausi ir turėjau aistrą lėktuvams bei kitoms transporto priemonėms, tad ši patirtis, kurioje gavau galimybę pabendrauti ir sukaupti naujų žinių su kelių ir oro transporto politikos vyriausiuoju patarėju pačioje Susisiekimo ministerijoje, buvo nuostabi. Įgijau naujų žinių kelių bei tiltų infrastruktūros srityse, sužinojau daugiau apie mašinų kelių bei geležinkelių bėgių plėtrą Lietuvoje“, – sakė Susisiekimo ministerijoje „šešėliavęs“ dešimtokas Liucijus Vaitulevičius iš KTU inžinerijos licėjaus. 

Pasak dešimtoko, ši patirtis padėjo suprasti, kaip funkcionuoja ministerija, sužinoti apie artimiausius jos planus ir tai, kaip paskirstomi finansai įvairioms susisiekimo sritims. „Ši nekasdienė proga ir patirtis vienareikšmiškai sukaupė naudingų žinių“, – sakė L. Vaitulevičius. 

Organizacija „Lietuvos Junior Achievement“ galimybę „šešėliauti“ moksleiviams suteikia jau trečius metus. Organizacijos direktorė Andželika Rusteikienė sako, jog ši programa yra unikali galimybė moksleiviams pažinti įvairias profesijas iš arti ir įgyti praktinių žinių.

„Džiaugiamės, kad moksleiviai gali išbandyti savo jėgas transporto sektoriuje ir susipažinti su kasdieniu specialistų darbu. Tokios patirtys padeda jaunimui aiškiau suprasti savo karjeros kryptis ir skatina pasirinkti profesijas, kurių svarba visuomenėje yra itin didelė,“ – sakė A. Rusteikienė.

„Šešėliavimo“ iniciatyva tęsis ateinančių mokslo metų lapkričio mėnesį – šiuo metu buriamos įvairios įmonės ir organizacijos, kurios tuo metu leis moksleiviams giliau patyrinėti savo darbuotojų profesijas.

Tai – Susisiekimo ministerijos projekto „Susisiekimo karjeros laboratorija“ dalis, kuria siekiama didinti transporto sektoriaus profesijų patrauklumą.

Apie sudėtingas eismo sąlygas praneškite trumpuoju tel. nr.

trumpojo tel. nr. kaina Telia, Tele2 tinkluose - 0,12 Eur/min., Bitė - 0,15 Eur/min.
 Arba +370 5 232 9600 (kaina pagal mob. operatoriaus planą).

Skyrius dirba 24/7