lt
LT EN

Naujienos

Moterys inžinerijoje griauna stereotipus: „Šioje srityje nėra ribų tobulėjimui“

Moterys inžinerijoje griauna stereotipus: „Šioje srityje nėra ribų tobulėjimui“

Nors dirbančios įvairiose inžinerinėse pozicijose moterys Lietuvoje jau nebestebina, ekspertų teigimu, šioje srityje jų vis dar per mažai. AB „Kelių priežiūra“ jau kelis metus iš eilės aktyviai inicijuoja įvairias inžinerinių specialybių populiarinimo, motyvacijos skatinimo, studentų  rėmimo bei esamų darbuotojų kompetencijų tobulinimo programas. Be to, bendrovė prie susisiekimo sektoriaus profesijų patrauklumo didinimo prisideda ir siūlydama papildomas naudas.

Pasak  AB „Kelių priežiūra“ Personalo ir administravimo departamento direktorės Linos Stasiulevičienės, šiuo metu esamiems ir būsimiems kelių priežiūros specialistams siūlomos naudos – ir studijų finansavimo galimybės, ir stipendijos jų metu bei kitos paskatos. Pastarosios prisideda prie specialistų įgūdžių ir žinių stiprinimo bei ateities darbuotojų pritraukimo.

Pastaraisiais metais tarp norinčių dirbti inžinierinį darbą – ir moterys. Viena tokių – kelių inžinerijos magistro studijų programoje VilniusTech studijuojanti Dovilė Pupeikytė. Ji jau dvejus metus dirba inžiniere „Kelių priežiūros“ Jonavos kelių tarnyboje, taip prisidėdama prie Lietuvos kelių būklės gerinimo.

D. Pupeikytės teigimu, jau būdama 8 klasėje ji žinojo, kokį karjeros kelią nori pasirinkti. „Niekada nesilaikiau visuomenės keliamų standartų. Tuomet mokytojai išgirdę, kad noriu būti statybos inžiniere, kvietė persigalvoti, nes tai – ne „moteriška“ profesija. Įveikti visas dvejones padėjo šeima bei informacija viešojoje erdvėje. Artimieji visada palaikė mane ir mano sprendimus, o vėliau pamačiau, kad vis daugiau moterų jau pasiekė aukštų tikslų inžinerijos srityje. Todėl paklausiau savęs – kodėl aš negaliu būti viena iš jų?“, – teigia „Kelių priežiūros“ inžinierė.

Keisti darbo pobūdį gali tapti iššūkiu

Inžinerija – itin plati sritis, suteikianti galimybę studijuoti ir pažinti daug skirtingų krypčių. Dėl šios priežasties gali būti sunku pasirinkti sau tinkamiausią kryptį, arba pasirinkus – ją pakeisti. Pavyzdžiui, nepaisant to, kad pradžioje studijavo statybos inžineriją, Dovilės teigimu, vėliau ją sudomino kelių inžinerija. Baigus statybos inžinerijos bakalauro studijas, tai tapo nemenku iššūkiu.

„Šiuo metu ne tik dirbu AB „Kelių priežiūra“, bet ir studijuoju kelių inžinerijos magistrantūros studijų programoje VilniusTech ir džiaugiuosi, kad bendrovė prisideda prie mano mokymosi ne tik suteikdama galimybę derinti abi šias veiklas, bet ir papildomai skirdama stipendiją, kaip paskatinimą siekti savo tikslų“, – teigė pašnekovė.

AB „Kelių priežiūra“ Personalo ir administravimo departamento direktorė L. Stasiulevičienė teigia, kad vienas esminių aspektų – studijuojančiojo noras tobulėti ir siekti savo karjeros tikslų. „Atsižvelgdama į tai,  bendrovė vysto studentų rėmimo programas – finansuodama esamų ir potencialių darbuotojų studijas“ – apie „Kelių priežiūroje“ teikiamas naudas pasakojo L. Stasiulevičienė.

Svarbiausia – nebijoti klysti

Pasirinkti karjeros kryptį nepakanka – studijuoti, o neretu atveju tuo pat metu ir dirbti gali pareikalauti itin daug pastangų. Nepaisant to, galiausiai, pasiektas rezultatas bei įgytos žinios atperka net padarytas klaidas. Pasak Dovilės, dirbti tokį darbą, kokį iš tiesų mėgsti, jai buvo vienas iš labai svarbių tikslų. „Dabar mano darbas – rūpintis nuolatine kelių priežiūra, derinti defektinius aktus, tvarkyti draudiminius įvykius, skaičiuoti sąmatas. Taip pat tenka atlikti patrulines apžiūras, standartų stebėsenas ar stebėti kaip vyksta asfalto remonto darbai. Kartais, pavaduojant darbų vadovą, sudarinėju užduotis defektų šalinimo komandoms. Man tai atrodo prasminga, nes kasdien dirbame tam, kad užtikrintume saugias keliones visiems eismo dalyviams“, – apie savo darbą „Kelių priežiūroje“ pasakoja Dovilė.

Jos patarimas visoms moterims, kurios svarsto siekti karjeros inžinerijos srityje – nebijoti klysti, nes su klaidomis ateina ir įvairiapusė patirtis. „Taip pat nebijoti būti išskirtinei ar vienintelei moteriai komandoje, studijų grupėje. Inžinerija nėra tik skaičiavimai ar „sausas“ mokslas, tai įvairių programų, naujovių bei komunikabilumo reikalaujanti kryptis, kurioje nėra ribų tobulėjimui“, – teigė ji.

AB „Kelių priežiūra“ – bendrovė, kurioje dirba daugiau kaip 2 200 įvairių specialistų. „Kelių priežiūros“ padaliniai išsidėstę įvairiausiose Lietuvos vietovėse, tad darbo vietą galima rinktis iš beveik pusšimčio lokacijų. Be to, bendrovėje yra itin daug skirtingų pozicijų, o tai leidžia ne tik nuolat tobulėti, bet ir dirbti su aktyviai diegiamomis inovacijomis, pažinti naujausias kelių priežiūros technologijas.

Kaip teigia ekspertai, darbo rinkoje jau ilgą laiką pastebima itin konkurencinga aplinka, tad „Kelių priežiūra“ nuolat kuria patrauklias galimybes ir papildomas naudas esamiems ir būsimiems darbuotojams. Ne mažiau svarbu ir tai, kad be finansinių paskatų ir kitų karjeros galimybių, bendrovėje kasdien dirbama su strateginiu šalies turtu – valstybinės reikšmės keliais, todėl karjera šioje srityje itin prasminga.

 

Sekite mus soc. tinkluose

Apie sudėtingas eismo sąlygas praneškite trumpuoju tel. nr.

trumpojo tel. nr. kaina Telia, Tele2 tinkluose - 0,12 Eur/min., Bitė - 0,15 Eur/min.
 Arba +370 5 232 9600 (kaina pagal mob. operatoriaus planą).

Skyrius dirba 24/7