Bendradarbiavimas

Kretingos r. savivaldybėje lankėsi VĮ „Kelių priežiūra“ atstovai

Kretingos r. savivaldybėje lankėsi VĮ „Kelių priežiūra“ atstovai

Prisistatyti ir susipažinti su Kretingos rajono savivaldybės vadovais penktadienį, rugpjūčio 31 dieną, į savivaldybę buvo atvykę VĮ „Kelių priežiūra“ atstovai – Vakarų regionui vadovaujantis Algminas Šmitas ir Kretingos kelių tarnybos vadovas Tomas Balčytis, kurie Vyriausybei įgyvendinus valstybės kelių priežiūros įmonių reorganizaciją, yra atsakingi už visame Vakarų regione ir Kretingos rajone esančių valstybinės reikšmės kelių priežiūrą.

Naujosios valstybės įmonės „Kelių priežiūra“ Vakarų regiono vadovas A. Šmitas susitikime sakė, kad Susisiekimo ministerijai tiesiogiai atskaitinga įmonė „Kelių priežiūra“ veikia sujungus 10 regioninės kelių priežiūros įmonių ir VĮ „Automagistralė“. Prie šios įmonės buvo prijungta ir VĮ „Klaipėdos regiono keliai“, kuriai priklausė Kretingos kelių tarnyba.

Įgyvendinus reformą, valstybinės reikšmės keliai buvo atskirti nuo paslaugos, t. y. kelių priežiūros, ir perduoti Lietuvos automobilių kelių direkcijai prie Susisiekimo ministerijos, kuri tapo valstybinių kelių savininke. Kelių direkcijai buvo perduotos ir funkcijos, susijusios su viešosiomis paslaugomis: projektų derinimai, sutarčių su inžinerinių komunikacijų keliuose rengimas, eismo ribojimo leidimai ir kontrolė, švietėjiškos veiklos organizavimas ir kt.

VĮ „Kelių priežiūra“ atsakinga už magistralinių, krašto ir rajoninių kelių sniego valymą, barstymą, kelio ženklų įrengimą, atnaujinimą, griovių, sankasų tvarkymą, susidėvėjusių kelių dangų atnaujinimą, žvyrkelių greideriavimą, želdinių priežiūrą ir kt.

Nuo liepos 2 dienos VĮ „Kelių priežiūra“ Vakarų regionui vadovauti pradėjęs A. Šmitas savivaldybės vadovams pristatė įgyvendintos reformos tikslus, diegiamas valdymo sistemas ir technologijas, nuo šių metų liepos 1 d. pasikeitusios VĮ „Kelių priežiūra“ struktūrą, įmonės planus. Vienas iš „Kelių priežiūra“ tikslų, anot A. Šmito, – ateityje dalyvauti ir savivaldybių skelbiamuose viešuosiuose konkursuose prižiūrėti savivaldybėms priklausančius vietinės reikšmės kelius ir gatves.

Visa VĮ „Kelių priežiūra“ administracija yra įsikūrusi Kaune, o šios įmonės Vakarų regiono vadovo darbo vieta – Klaipėdoje.

Savivaldybės meras Juozas Mažeika, pasveikinęs svečius, pradėjusius darbą naujose atsakingose pareigose, išsakė lūkestį, jog savivaldybės ir VĮ „Kelių priežiūra“ bendradarbiavimas prižiūrint ir tvarkant kelių infrastruktūrą bus glaudus ir geranoriškas, kaip ir iki pertvarkos, kad darbai tarpusavyje bus derinami operatyviai, o „Kelių priežiūros“ atstovai turės galimybių dalyvauti Savivaldybės Eismo saugumo komisijos posėdžiuose.

Kretingos rajono savivaldybės informacija
https://www.kretinga.lt/node/11359

Eismo informavimo centras

Veikia 24/7. Kreiptis dėl kelių priežiūros valstybiniuose keliuose:
barstymas, valymas, kliūtys kelyje ir pan.

arba +370 5 232 9677, +370 615 49300 (kaina 0,09 Eur/min.)