(8 37) 202 293

Efektyvesnės veiklos siekis: „Kelių priežiūra“ skatina ekovairavimą

AB „Kelių priežiūra“ siekdama kuo efektyvesnės bendrovės veiklos, pradėjo įgyvendinti naują vidinį projektą – ekovairavimą. Remiantis jau atliktais testavimo rezultatais, pradžioje bus siekiama sutaupyti 10 proc. kuro – taip kiekviena iš 21 kelių tarnybos galės sutaupyti net iki 700 litrų kuro kiekvieną mėnesį.

„Bendrovė didelį dėmesį skiria priežiūros kokybei ir efektyvumui. Šiuo metu vienas iš reikšmingiausių vykdomų projektų – degalų sąnaudų mažinimas. Natūralu, kad ekonominis vairavimas tapo mūsų diskusijų objektu, nes parką sudaro daugiau kaip 2400 technikos ir potencialias taupyti yra didelis. Įsivyravus ekovairavimo kultūrai, sunaudotume ne tik mažiau kuro, bet ir prisidėtume prie technikos saugojimo. Tai ypač aktualu, kadangi šiems metams skyrėme beveik 14 mln. Eur turimos technikos atnaujinimui. Be abejonės, šalia ženklių ekonominių sutaupymų svarbi ir aplinkosauginė nauda”, – sako įmonės technikos ir turto departamento vadovas Artūras Aliulis.

Ekovairavimas – kaip svarbus įprotis

Kiekvienas vairuotojas laikosi kelių eismo taisyklių, tačiau dėl skirtingų įpročių ir vairavimo įgūdžių elgsena kelyje neretai skiriasi. Sumanus vairavimas mažina riziką sukelti pavojingų ir neatsargių situacijų keliuose bei gerina ekologinę aplinką.

„Įvaldęs ekonominio vairavimo pagrindus, kiekvienas vairuotojas pajaučia esminius skirtumus ir pamažu tai tampa kasdieniu įpročiu. Svarbu tai, jog siekiant vairuoti kuo ekonomiškiau, važiuojama atidžiau ir saugiau. Taip pat naudojama mažiau kuro reikiamam maršrutui įveikti, kas yra aktualu kiekvienam vairuotojui”, – pažymi A. Aliulis.

Automobilio būklė, paruošimas eksploatacijai ir tinkama priežiūra eksploatacijos metu gali prisidėti prie ekonomiškumo. Ekonominiam vairavimui didžiausios įtakos turi trys veiksmai – staigus greitėjimas, staigus stabdymas ir prastovos (kai stovint nėra užgesinamas variklis). Šiais atvejais eikvojama daugiau kuro, taip pat greičiau susidėvi ar sugenda technikos dalys.

„Pagrindinis ekonominio vairavimo tikslas – sumažinti įmonės degalų sąnaudas 10 proc., tačiau tam reikia aktyvaus administracijos, kelių tarnybų vadovų, mechanikų, inžinierių ir svarbiausia vairuotojų dalyvavimo procese”, – sako vadovas.  

Apie įmonę

AB „Kelių priežiūra“ yra modernėjanti, ambicingų tikslų siekianti įmonė. Sujungusi per dešimtmečius sukauptą ekspertinę patirtį ir novatorišką požiūrį, įmonė tapo viena iš didžiausių komandų Lietuvoje, kurioje dirba per 2.300 darbuotojų. AB „Kelių priežiūra“ yra atsakinga už 21.000 km valstybinės reikšmės kelių priežiūrą, t.y. žiemą užtikrina, kad keliai būtų pravažiuojami, pavasarį–rudenį gerina kelių kokybę, atnaujindama susidėvėjusias kelių dangas, profiliuodama žvyrkelius, prižiūrėdama pakelės statinius, želdinius ir kt

VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcijos Eismo informacijos centras

Skyrius dirba 24/7

Apie sudėtingas eismo sąlygas keliuose:
kliūtis, duobes, plikledį, suniokotus ženklus ir kt.,
vairuotojai gali pranešti telefonu

arba +370 5 232 9677, +370 615 49300 (kaina 0,09 Eur/min.)