Komunikacija

(8 37) 788 004

Žiemą barstant kelius Žemė apvažiuota net 15 kartų

Balandžio 8 d. Lietuvoje snigo paskutinįjį kartą šiemet, o balandžio 15 dieną oficialiai baigėsi žiemos sezonas. Lietuvos valstybinių kelių pravažiuojamumą užtikrinanti VĮ „Kelių priežiūra“ per 144 dienas iš viso nubarstė daugiau nei 608 tūkst. kilometrų kelių. Taip pat šį sezoną buvo taikyti ir prevenciniai barstymai, kurie atnešė teigiamų rezultatų užtikrinant vartotojų saugumą keliuose.

Prevenciniai barstymai pasiteisino

2017-2018 m. faktinis kelių priežiūros žiemos sezonas truko nuo spalio 9 iki balandžio 3 dienos. Vidutiniškai per vieną žiemos tarnybos dieną kelius prižiūrėjo beveik 100 specialiosios technikos. Buvo dienų, kai keliuose veikė 358 barstymo ir valymo transporto priemonės. Užtikrinant efektyvesnę kelių priežiūrą, buvo suvienodinti padalinių ir kelių tarnybų darbo grafikai bei maršrutai, kad vairuotojai, esant vienodoms oro sąlygoms nepajustų skirtumų kirtę valstybinių kelių ribas.

Siekiant užtikrinti geresnį pravažiuojamumą Lietuvos keliuose, per sezoną iš viso buvo išbarstyta per 109 tūkst. tonų grynos druskos. Keliuose, kuriuose vykdytas preventyvus druskos barstymas, išberta beveik 12 tūkst. tonų druskos ir jos mišinio.    

„Prevencinių barstymų rezultatai buvo stebimi A2 kelio atkarpoje – avarijų, pasibaigusių žūtimi, neįvyko. Todėl ateityje sieksime sistemingai taikyti prevencinius barstymus, kad eismo sąlygos Lietuvos gyventojams būtų dar kokybiškesnės. Svarbu paminėti, kad visgi pagrindinę saugumui kelyje įtaką daro transporto priemonių savininkų vairavimo įgūdžiai bei transporto tvarkingumas”,  –  sako Darius Aleknavičius, „Kelių priežiūros“ generalinis direktorius.

Danijos praktika bus diegiama ir Lietuvoje

D. Aleknavičius tikina, kad siekis kokybiškai prižiūrėti kelius, didinti efektyvumą, optimizuoti kaštus paskatino ieškoti naujų įrankių, kurie leistų efektyviau prognozuoti ir planuoti žiemos darbus.

„Mūsų atstovai lankėsi Danijos kelių priežiūros centre, kuriame taikomos pažangios pranešimų apie situaciją keliuose sistemos, leidžiančios reaguoti dar efektyviau. Remdamiesi jų praktika, jau iki kito žiemos sezono planuojame sukurti nauja metodika pagrįstą centralizuotą informacijos apie oro sąlygas keliuose surinkimo ir analizės sprendimą, kuris leistų padidinti kelių priežiūros efektyvumą“, – tikina D. Aleknavičius.

VĮ „Kelių priežiūra“ yra viena iš didžiausių įmonių Lietuvoje, čia dirba per 2600 darbuotojų. Ji yra atsakinga už 21.000 km valstybinės reikšmės kelių: žiemą valo sniegą, barsto kelius, pavasarį-rudenį tvarko kelio ženklus, griovius, kelių sankasas, atnaujina susidėvėjusią kelių dangą, profiliuoja/greideriuoja žvyrkelius prižiūri pakelės statinius, želdinius ir kt. Įmonė turi daugiau kaip 1800 specializuoto transporto ir technikos priemonių.

Daugiau žiniasklaidai

Eismo informavimo centras

Veikia 24/7. Kreiptis dėl kelių priežiūros valstybiniuose keliuose:
barstymas, valymas, kliūtys kelyje ir pan.

arba +370 5 232 9677, +370 615 49300 (kaina 0,09 Eur/min.)