Komunikacija

(8 37) 788 004

Kas pasikeitė po kelių priežiūros įmonių pertvarkos?

Kas pasikeitė po kelių priežiūros įmonių pertvarkos?

Praėjus keturiems reikšmingos reorganizacijos kelių priežiūros sektoriuje mėnesiams jau galima vertinti pirmuosius rezultatus. Pasak valstybės įmonės „Kelių priežiūra“ vadovo Dariaus Aleknavičiaus, veiksmai sklandžiai įgyvendinami pagal numatytą planą.

Centralizuoti procesai

Po įmonės reorganizacijos pirmiausiai centralizuoti viešieji pirkimai. Gamtinių dujų centralizuotas pirkimas šiais metais leido sutaupyti 6,80 proc. ankstesnės sumos, centralizuotas elektros energijos pirkimas leido sumažinti kainą 33,33 proc.

Šiuo metu jau yra įdiegta centralizuota dokumentų valdymo sistema, kuri sutaupys 50 proc. anksčiau išleidžiamų lėšų. Taip pat planuojamas telekomunikacinių paslaugų pirkimas, kuris šiais metais leis sutaupyti 56 proc. mobiliajam ryšiui skirtų pinigų. Įmonė nuosekliai juda link iškeltų tikslų: geresnių darbo sąlygų kūrimo, struktūruoto ir efektyvaus valdymo modelio, kokybiškesnės kelių priežiūros.

Sinergija tarp padalinių ir prevencija keliuose

Šiais metais didelį dėmesį VĮ „Kelių priežiūra“ skiria sinergijai tarp padalinių ir kelių tarnybų, kuri yra būtina kelių priežiūros efektyvumui ir kokybei gerinti. Nuo lapkričio mėnesio įmonėje stengiamasi maksimaliai suderinti maršrutų ir darbo grafikų su kiekvienu padaliniu ir jų kaimyninių rajonų kelių tarnybomis tam, jog vairuotojai esant vienodoms oro sąlygoms nepajustų skirtumų kirtę rajonų ribas. Be to, jau šiuo metu testuojama sistema, kuri leis greičiau reaguoti į kintančias oro sąlygas, analizuoti resursų panaudojimo efektyvumą, palyginimą tarp atskirų kelių tarnybų ar technikos grupių.

„Siekdama didinti saugumą kelyje žiemą, įmonė ne tik stengiasi užtikrinti vienodą kelių priežiūros kokybę visuose valstybinės reikšmės keliuose, bet ir pradėjo vykdyti prevencinius barstymus –  šis procesas pagrindiniuose keliuose kartojamas 2-4 kartus per parą, esant reikalui. Šį sezoną jau išbarstyta per 88 tūkst. druskos ir jos mišinio. Praeitą sezoną (spalio – balandžio mėnesiais) buvo išberta daugiau kaip 75 tūkst. tonų druskos. Daugiausiai barstyta Vilniaus, Kauno, Panevėžio ir Šiaulių regionuose“, – pasakoja įmonės vadovas Darius Aleknavičius.

Dalis turto perduota Turto bankui

Tiesioginei veiklai nenaudojamą turtą (12 nekilnojamo turto objektų) VĮ „Kelių priežiūra“ perduoda Turto bankui: poilsio namus Juodkrantėje bei Trakų r., butus Akmenėje, Utenoje, įvairius pastatus Jurbarko r., Tauragėje ir kt. Turto analizė ir toliau atliekama, vertinamas jo funkcionalumas, t.y. kiek reikalingas įmonės tiesioginei įmonės veiklai vykdyti.

Po reformos įmonė, taip pat ėmė spręsti dešimtmetį besitęsiančią problemą – iki vasaros pradžios bus nugriautas neteisėtu statiniu pripažintas druskos sandėlis, esantis Gintaro įlankoje, Juodkrantėje.

Daugiau žiniasklaidai

Eismo informavimo centras

Veikia 24/7. Kreiptis dėl kelių priežiūros valstybiniuose keliuose:
barstymas, valymas, kliūtys kelyje ir pan.

arba +370 5 232 9677, +370 615 49300 (kaina 0,09 Eur/min.)