ark.lt http://ark.lt lt Kas pasikeitė po kelių priežiūros įmonių pertvarkos? http://ark.lt/lt/naujienos/kas-pasikeite-po-keliu-prieziuros-imoniu-pertvarkos- 2018-03-19 11:21:30

Praėjus keturiems reikšmingos reorganizacijos kelių priežiūros sektoriuje mėnesiams jau galima vertinti pirmuosius rezultatus. Pasak valstybės įmonės „Kelių priežiūra“ vadovo Dariaus Aleknavičiaus, veiksmai sklandžiai įgyvendinami pagal numatytą planą.

Praėjus keturiems reikšmingos reorganizacijos kelių priežiūros sektoriuje mėnesiams jau galima vertinti pirmuosius rezultatus. Pasak valstybės įmonės „Kelių priežiūra“ vadovo Dariaus Aleknavičiaus, veiksmai sklandžiai įgyvendinami pagal numatytą planą.

Centralizuoti procesai

Po įmonės reorganizacijos pirmiausiai centralizuoti viešieji pirkimai. Gamtinių dujų centralizuotas pirkimas šiais metais leido sutaupyti 6,80 proc. ankstesnės sumos, centralizuotas elektros energijos pirkimas leido sumažinti kainą 33,33 proc.

Šiuo metu jau yra įdiegta centralizuota dokumentų valdymo sistema, kuri sutaupys 50 proc. anksčiau išleidžiamų lėšų. Taip pat planuojamas telekomunikacinių paslaugų pirkimas, kuris šiais metais leis sutaupyti 56 proc. mobiliajam ryšiui skirtų pinigų. Įmonė nuosekliai juda link iškeltų tikslų: geresnių darbo sąlygų kūrimo, struktūruoto ir efektyvaus valdymo modelio, kokybiškesnės kelių priežiūros.

Sinergija tarp padalinių ir prevencija keliuose

Šiais metais didelį dėmesį VĮ „Kelių priežiūra“ skiria sinergijai tarp padalinių ir kelių tarnybų, kuri yra būtina kelių priežiūros efektyvumui ir kokybei gerinti. Nuo lapkričio mėnesio įmonėje stengiamasi maksimaliai suderinti maršrutų ir darbo grafikų su kiekvienu padaliniu ir jų kaimyninių rajonų kelių tarnybomis tam, jog vairuotojai esant vienodoms oro sąlygoms nepajustų skirtumų kirtę rajonų ribas. Be to, jau šiuo metu testuojama sistema, kuri leis greičiau reaguoti į kintančias oro sąlygas, analizuoti resursų panaudojimo efektyvumą, palyginimą tarp atskirų kelių tarnybų ar technikos grupių.

„Siekdama didinti saugumą kelyje žiemą, įmonė ne tik stengiasi užtikrinti vienodą kelių priežiūros kokybę visuose valstybinės reikšmės keliuose, bet ir pradėjo vykdyti prevencinius barstymus –  šis procesas pagrindiniuose keliuose kartojamas 2-4 kartus per parą, esant reikalui. Šį sezoną jau išbarstyta per 88 tūkst. druskos ir jos mišinio. Praeitą sezoną (spalio – balandžio mėnesiais) buvo išberta daugiau kaip 75 tūkst. tonų druskos. Daugiausiai barstyta Vilniaus, Kauno, Panevėžio ir Šiaulių regionuose“, – pasakoja įmonės vadovas Darius Aleknavičius.

Dalis turto perduota Turto bankui

Tiesioginei veiklai nenaudojamą turtą (12 nekilnojamo turto objektų) VĮ „Kelių priežiūra“ perduoda Turto bankui: poilsio namus Juodkrantėje bei Trakų r., butus Akmenėje, Utenoje, įvairius pastatus Jurbarko r., Tauragėje ir kt. Turto analizė ir toliau atliekama, vertinamas jo funkcionalumas, t.y. kiek reikalingas įmonės tiesioginei įmonės veiklai vykdyti.

Po reformos įmonė, taip pat ėmė spręsti dešimtmetį besitęsiančią problemą – iki vasaros pradžios bus nugriautas neteisėtu statiniu pripažintas druskos sandėlis, esantis Gintaro įlankoje, Juodkrantėje.

http://ark.lt/lt//media/pictures/fk354wsa.JPG
Netradiciniai sprendimai kelių slidumui mažinti http://ark.lt/lt/naujienos/netradiciniai-sprendimai-keliu-slidumui-mazinti 2018-03-12 10:18:13

Teoriškai žiema baigėsi, tačiau žiemos sezonui keliuose dar toli gražu ne pabaiga. 

Teoriškai žiema baigėsi, tačiau žiemos sezonui keliuose dar toli gražu ne pabaiga. Mūsų šalyje, valstybinės reikšmės keliuose, per šaltąjį sezoną, paprastai išbarstoma apie 80 tūkst. tonų druskos. Per parą į Lietuvos kelius, juos barstyti ir valyti, išvažiuoja apie 290 vienetų technikos. Kokia praktika yra taikoma kitose šalyse?

„JAV keliams barstyti naudojamas kalcio chloridas, Vokietijoje ir Šveicarijoje – magnio chloridas, Skandinavijos šalyse – skalda. Skaldos naudojimo privalumas yra antrinis medžiagos panaudojimas: pavasarį ją galima sušluoti, surinkti ir panaudoti kitais metais. Tačiau čia yra it tam tikrų trūkumų – per sezoną skalda gerokai nudyla, dėl to padidėja oro užterštumas kietosiomis dalelėmis“, – apie kelių priežiūros ypatumus kitose šalyse pasakoja VĮ „Kelių priežiūra“ ekspertas Paulius Kairiūkštis.

Plačiausiai naudojama druska

Vis dėl to, plačiausiai pasaulyje slidumui mažinti, yra naudojama druska. Tačiau kadangi jos naudojimas turi tam tikrą neigiamą poveikį aplinkai, sukelia su ja besiliečiančių metalinių daiktų ir konstrukcijų koroziją, nuolat ieškoma alternatyvesnių kelio dangos slidumą mažinančių priemonių.

„Vis plačiau pasaulyje šiam tikslui naudojamos ekologiškos medžiagos. Viena jų – organinės kilmės medžiaga melasa, gaunama iš cukraus pramonės atliekų. Ši priemonė yra ekologiškesnė, tačiau ir dešimt kartų brangesnė už įprastines medžiagas. Be to, jos naudojimui reikalinga speciali įranga, dėl ko proceso kaštai dar gerokai išauga. Dar viena alternatyva – skruzdžių rūgšties tirpalo pagrindu pagamintos medžiagos, kurios taip pat yra palankios aplinkai. Tačiau jos yra keliasdešimt kartų brangesnės nei paprastas natrio chloridas, dėl ko naudojamos ribotai ir tik ten, kur korozija negalima, pavyzdžiui, oro uostuose“, – kalba P. Kairiūkštis.

Netradicinės medžiagos – sūris, runkelių sultys, kavos pupelės

Vykstant nuolatiniams ieškojimams, pasaulyje atrandama gan neįprastų medžiagų, stabdančių slydimo procesą. Ilgainiui vienos jų pasiteisina, kitos ne. Pavyzdžiui, Viskonsine (Jungtinėse Amerikos Valstijose) buvo atlikta bandomoji programa, kurios metu ant kelio buvo barstomas sūris (valstija garsėja sūrio gamyklomis). Nustatyta, kad tinkamiausią sudėtį turi mocarela ir provolonė sūrių rūšys. Išsiaiškinus, kad ledą nuo asfalto tirpdo šalutinės medžiagos, susidarančios sūrio gamybos metu – sūrymas, juo imta laistyti gatves. 

„Kasmet valstija sunaudoja apie 113 562 litrų šio skysčio. Tai abipusiai naudingas sandėris, nes sūrymas įsigyjamas nemokamai, o sūrio gamintojams nereikia mokėti mokesčio už išmetamas atliekas. Įdomu tai, kad ši medžiaga, skirtingai nei druska, yra veiksminga net itin žemose temperatūrose. Todėl esant žemesnei nei -16 laipsnių Celsijaus temperatūrai, rekomenduotina kelių druską sumaišyti su sūrio sūrymu ar kita šia savybe pasižyminčia medžiaga, pavyzdžiui,  cukrinių runkelių melasa“, – teigia kelių priežiūros ekspertas.

Cukrinių runkelių sultys buvo taip pat naudojamos kaip pakaitalas natrio chloridui. Tačiau dėl per didelio medžiagos lipnumo, „grynos“ medžiagos buvo atsisakyta ir palikti naudoti tik jos mišiniai.

Sūrių sūrymas ir runkelių sultys – ne vieninteliai maisto pramonės produktai, kurie buvo ar yra naudojami  sniegui ir ledui keliuose tirpdyti.  Česnakinė druska, bulvių sultys, marintai, kavos pupelės – taipogi puikiai praktikoje pasiteisinusios slidumą mažinančios priemonės.

Naujausi moksliniai išradimai

Naujausia mokslininkų atrasta medžiaga, skirta kelio dangos slidumui mažinti – parafino aliejus, kuris ledą ir sniegą nuo kelio dangos ištirpina be jokių druskų. Ši priemonė ne tik ekologiška, bet ir lengvai pasiekiama, chemiškai stabili ir, kas svarbiausia, nebrangi. Tačiau, kad būtų galima plačiau taikyti šios medžiagos naudojimą, būtina atlikti išsamesnius bandymus ir išsiaiškinti, kaip ši medžiaga ilgainiui veikia kelio dangos ilgaamžiškumą, jos atsparumą slidumui ir ilgalaikį stabilumą.

„Dar viena inovacija kelių valymo srityje – Vašingtono Universiteto mokslininkų išrasti išmanieji sniego valytuvai, turintys jutiklius, atliekančius kelio dangos temperatūros matavimus, įvertinančius druskų likutį, ledo kiekį bei slidumui trinties koeficientą“, – pasakoja VĮ „Kelių priežiūra“ atstovas.

Ateinantį sezoną VĮ „Kelių priežiūra“ ketina investuoti į efektyvesnį esamos medžiagos panaudojimą, tikslesnę techniką ir technologijas – efektyviau naudoti druskos tirpalą, ypač prevencinian slidumui mažinti, tinkamai pritaikyti jo ir druskos bei tirpalo proporcijas prie konkrečių oro sąlygų. Neabejojama, kad artimiausioje ateityje, kelių priežiūros srityje, vis plačiau bus taikomos inovacijos. Šiuo metu atliekama daug tyrimų, siekiant išsiaiškinti kaip novatoriškos technologijos ir skaitmeninės naujovės gali padėti transformuoti pokyčius, patobulinti procesus ir prisidėti prie sėkmingo kelių priežiūros efektyvinimo.

http://ark.lt/lt//media/pictures/rh6msapd.jpg
Drauge rašėme nacionalinį diktantą http://ark.lt/lt/naujienos/drauge-raseme-nacionalini-diktanta 2018-03-02 09:00:00

Kovo 2 d. jau vienuoliktą kartą šalyje vyko lietuvių kalbos puoselėjimo iniciatyva 

Kovo 2 d. jau vienuoliktą kartą šalyje vyko lietuvių kalbos puoselėjimo iniciatyva – visi buvo kviečiami rašyti Nacionalinį diktantą. Prie šio gražaus projekto, skatinančio didžiuotis mus visus vienijančia unikalia lietuvių kalba, kartu ir savo valstybe, šiemet prisijungė ir mūsų įmonė. Džiaugiamės visais darbuotojais, panorusiais pasitikrinti gimtosios kalbos žinias ir prisidėti prie lietuvybės skatinimo.

Vieni iš aktyviausių projekte buvo Telšių padalinio darbuotojai. Pasak jų, svetimybės šiais visuotinės kompiuterizacijos laikais tyko kiekviename žingsnyje, todėl pasirūpinti mūsų kalbos grynumu turime patys. 

http://ark.lt/lt//media/pictures/s6nh5wqr.jpg
Pirmas darbo tarybos posėdis http://ark.lt/lt/naujienos/pirmas-darbo-tarybos-posedis 2018-02-28 16:55:14

Vasario 27 d. vyko pirmasis darbo tarybos posėdis

Vasario 27 d. vyko pirmasis darbo tarybos posėdis, kurio metu komandos nariai išrinko tarybos pirmininką. Juo tapo Panevėžio padalinio darbų saugos ir personalo skyriaus viršininkas Žydrūnas Svetikas. Nuo šiol jis bus atsakingas už darbo tarybos posėdžius, atstovavimą darbo tarybai teisme, santykiuose su darbuotojais, darbdaviu, metinių darbo tarybos ataskaitų rengimą. Primename, kad darbo tarybą sudaro: Dalia Zevertienė, Alvydas Padriezas, Svajūnas Bružas, Algimantas Medzevičius, Žydrūnas Svetikas, Marius Lipskis, Indrė Budreikienė, Ieva Barkutė, Saulius Matulaitis, Tomas Balčytis, Ugnė Stankevičienė.

Linkime rezultatyvių diskusijų, turiningo komandinio darbo ir racionalių sprendimų! 

http://ark.lt/lt//media/pictures/6nxk4sjq.jpg
XV tarptautinis žiemos kelių priežiūros kongresas Gdanske http://ark.lt/lt/naujienos/xv-tarptautinis-ziemos-keliu-prieziuros-kongresas-gdanske- 2018-02-21 00:00:00

Džiaugiamės, jog mūsų įmonės atstovai turėjo progą susipažinti su gerąja kitų šalių patirtimi

Džiaugiamės, jog mūsų įmonės atstovai turėjo progą susipažinti su gerąja kitų šalių patirtimi, sužinoti apie kelių priežiūros inovacijas. Kongrese buvo diskutuojama apie kelių priežiūros organizavimą ir finansavimą, eismo sąlygas ir saugą, kelių infrastruktūros plėtrą, priežiūrą bei aplinkosaugos aspektus. Sesijoje taip pat atkreiptas dėmesys į klimato kaitos įtaką kelių priežiūrai.

Kongrese dalyvavęs Lietuvos susisiekimo ministras Rokas Masiulis pristatė 2017 m. Lietuvoje įgyvendintą kelių priežiūros reformą, sujungiant 11 regioninių kelių priežiūros įmonių į vieną valstybės įmonę „Kelių priežiūra“.

http://ark.lt/lt//media/pictures/yg75n39f.jpg
Išrinkta „Kelių priežiūros“ darbo taryba! http://ark.lt/lt/naujienos/isrinkta----keliu-prieziuros----darbo-taryba- 2018-02-20 14:52:55

Vasario 19 d. vyko darbo tarybos rinkimų komisijos posėdis

Vasario 19 d. vyko darbo tarybos rinkimų komisijos posėdis, kurio metu buvo suskaičiuoti darbo tarybos rinkimų rezultatai. Iš viso rinkimuose dalyvavo 90 proc. rinkimų teisę turinčių VĮ „Kelių priežiūra“ darbuotojų (2257). Iš 36 kandidatavusiųjų buvo renkama 11 darbo tarybos narių.

Suskaičiavus balsus, į darbo tarybą išrinkti šie 11 kandidatų: 

1. Dalia Zevertienė - 456 balsai.
2. Alvydas Padriezas - 449 balsai.
3. Svajūnas Bružas - 445 balsai.
4. Algimantas Medzevičius - 380 balsų.
5. Žydrūnas Svetikas - 377 balsai.
6. Marius Lipskis - 357 balsai.
7. Indrė Budreikienė - 356 balsai.
8. Ieva Barkutė - 348 balsai.
9. Saulius Matulaitis - 332 balsai.
10. Tomas Balčytis - 319 balsai.
11. Ugnė Stankevičienė - 309 balsai.

Darbo tarybos nariai išrinkti 3 metų kadencijai.

Suformuota darbo taryba artimiausiu metu skelbs pirmininko rinkimus. Pirmininku taps vienas iš darbo tarybos lyderių, kuris bus atsakingas už posėdžių šaukimą, metines darbo tarybos ataskaitas ir kt.

Pagrindinės darbo tarybos galios

-          Gauti informaciją apie nuotolinį darbą dirbančių darbuotojų skaičių ir būklę, darbo užmokesčio pasiskirstymą pagal tokias darbuotojų kategorijas kaip lytis ir amžius.

-          Susipažinti su finansine įmonės būkle, plėtros planus ir kita panašaus pobūdžio informacija.

-          Diskutuoti/priimti sprendimus grupės darbuotojų atleidimo atveju.

-          Gauti informaciją apie verslo ar jo dalies perdavimą.


Tikimasi, kad bendradarbiavimas vyks sklandžiai ir kartu bus siekiama efektyvių rezultatų.

http://ark.lt/lt//media/pictures/1zhptm62.jpeg
Kelininkai perspėja: teigiama oro temperatūra neužtikrina saugių eismo sąlygų http://ark.lt/lt/naujienos/kelininkai-perspeja--teigiama-oro-temperatura-neuztikrina-saugiu-eismo-salygu 2018-02-01 10:36:51

Per šalį keliaujantys besikeičiantys orai: erzinantys krituliai, lietus, šlapdriba ir svyruojanti oro temperatūra, lemia sudėtingas eismo sąlygas.

Per šalį keliaujantys besikeičiantys orai: erzinantys krituliai, lietus, šlapdriba ir svyruojanti oro temperatūra, lemia sudėtingas eismo sąlygas. VĮ „Kelių priežiūra“ perspėja, kad laikotarpis, kai oro temperatūra pereina iš neigiamos į teigiamą ir atvirkščiai, yra vienas iš pavojingiausių – kelias dažnai pasidengia ledu.

„Kai ilgesnį laiką oro temperatūra būna minusinė, žemė ir po ja esantys sluoksniai įšala. Temperatūrai pereinant į teigiamą, kelio danga kurį laiką ir toliau išlieka įšalusi. Jei tuo metu vis dar įšalusį kelią padengia lietus ar sniegas - jis virsta ledu. Šis reiškinys, kol žemės paviršius pasiekia teigiamą temperatūrą, trunka apie parą“, – aiškina VĮ „Kelių priežiūra“ Vilniaus padalinio direktoriaus pavaduotojas Paulius Kairiūkštis.

Pavojingiausi ruožai

Viadukai, miškingos vietos, nuokalnės ir įkalnės – pavojingiausi ruožai.

„Šie ruožai apledėja pirmiausiai – ant viadukų, įkalnių temperatūra gali būti žemesnė net pora laipsnių nei oro temperatūra. Jei temperatūra nulinė, danga gali būti įšalusi iki -2. Tokios sąlygos leidžia formuotis plikšalai. Miškų keliai užšąla dvigubai greičiau nei tos dangos, kurias pasiekia saulės spinduliai. Bet kokiu atveju, vairuotojams vertėtų atminti, kad dangos paviršius visada būna keliais laipsniais žemesnis ir pasirinkti saugų greitį, atstumą, prisiminti vairavimo žiemą įgūdžius, pasitikrinti stabdymo galimybes“, – atkreipia dėmesį VĮ „Kelių priežiūra“ atstovas.

Dėmesys prevencijai

Esant sąlygoms, kai minusinė temperatūra pereina į teigiamą, lyjant ar sningant, vykdomi prevenciniai barstymai – barstoma druska ar jos mišinys.

„Šis procesas, siekiant užtikrinti saugumą, pagrindiniuose keliuose kartojamas 2-4 kartus, barstymai pristabdo procesą, bet problemos neišsprendžia, nes druska ištirpdo ledą, tačiau danga vėl įšąla ir lietus ledėja, todėl esant nepastovioms meteorologinėms sąlygoms vairuotojai turi būti itin atidūs“, – perspėja P. Kairiūkštis ir pabrėžia, kad kelininkai stichijos įveikti negali, pagrindinė užduotis – kuo operatyviau panaikinti slidumą, didinti prevencinių barstymų skaičių dar neprasidėjus prognozuojamai oro kaitai.

Valstybinės reikšmės keliai skirstomi į priežiūros lygius. Magistraliniai keliai turi būti nuvalyti ir pabarstyti praėjus ne daugiau kaip 2-3 val. nuo to laiko, kai nustoja snigti. Esant slidžiai kelio dangai, pirmą kartą šiuos kelius būtina pabarstyti iki 7 val. Visi krašto keliai prižiūrimi pagal krašto kelių antrąjį priežiūros lygį. Kelių priežiūros tarnybos šiuose keliuose budi, valo sniegą bei barsto slidumą mažinančias medžiagas nuo 6 iki 19 val. Esant slidžiai kelio dangai pirmą kartą šiuos kelius būtina pabarstyti iki 8 val. Rajoniniai keliai barstomi tik pavojinguose ruožuose (stačiose įkalnėse, staigiuose posūkiuose) ir tik po stiprių lijundrų arba plikšalų, pabaigus darbus pagrindiniuose keliuose.

http://ark.lt/lt//media/pictures/cj1b90hf.jpg
Reformos procesas tęsiasi: viešųjų paslaugų funkcijos iš „Kelių priežiūros“ pereina LAKD http://ark.lt/lt/naujienos/reformos-procesas-tesiasi--viesuju-paslaugu-funkcijos-is----keliu-prieziuros----pereina-lakd 2018-01-24 10:33:38

VĮ „Kelių priežiūra“ funkcijos, susijusios su viešosiomis paslaugomis, kaip valstybinių kelių savininkei pereina Lietuvos automobilių kelių direkcijai (LAKD)

VĮ „Kelių priežiūra“ funkcijos, susijusios su viešosiomis paslaugomis, kaip valstybinių kelių savininkei pereina Lietuvos automobilių kelių direkcijai (LAKD). Šiuo procesu siekiama efektyvaus valdymo modelio – viešosios paslaugos bus vykdomos ir valdomos centralizuotai.

„Siekiant valstybės įmones valdyti efektyviau, tęsiami reorganizacijos procesai. Esame įpareigoti ir tikslingai siekiame įgyvendinti Susisiekimo ministerijos keliamus lūkesčius: vienas iš jų – veiklos efektyvumo didinimas. 2017 metais per 10 mėnesių mūsų įmonės padaliniai atliko virš 12 tūkst. įvairių derinimų ir sąlygų išdavimų. Perdavę šias funkcijas LAKD, galėsime resursus skirti tiesioginei veiklai – kelių priežiūrai – ir gerinti atliekamų darbų kokybę, efektyvinti įmonės valdymą. Viešąsias paslaugas, susijusias su valstybės kelių priežiūra, LAKD vykdys centralizuotai“, – tikina VĮ „Kelių priežiūra vadovas Darius Aleknavičius.

LAKD organizuoja ir koordinuoja valstybės reikšmės kelių atkūrimą, priežiūrą bei plėtrą. Pagal sutartį su LAKD VĮ „Kelių priežiūra“ atlieka kelių priežiūros darbus. Nuo 2018 m. sausio 1 d.  LAKD tampa atsakinga už anksčiau vykdytas VĮ „Kelių priežiūros“ funkcijas, t.y. už sutartis dėl inžinerinių komunikacijų klojimo ir iškėlimo prižiūrimuose valstybinės reikšmės keliuose, eismo ribojimo leidimus ir kontrolę vykdyti darbus prižiūrimų valstybinės reikšmės kelių juostoje, švietėjiškos veiklos organizavimą ir kt. Galutinai visos funkcijos pereis iki 2018 m birželio 30 d.


 Nr.


  Funkcija


  Atsakinga institucija

1 Išduoti planavimo sąlygas teritorijų planavimo prie prižiūrimų valstybinės reikšmės krašto ir rajoninių kelių ir jų apsaugos zonose dokumentams rengti ir derinti parengtus teritorijų planavimo dokumentus Kelių direkcija, Valstybinės reikšmės kelių ir tiltų planavimo skyrius
2 Pasirašyti sutartis dėl inžinerinių komunikacijų klojimo ir iškėlimo prižiūrimuose valstybinės reikšmės keliuose ir jų apsaugos zonose, jas registruoti ir tvarkyti tokių sutarčių registrą Kelių direkcija, Valstybinės reikšmės kelių ir tiltų planavimo skyrius
3 Pasirašyti sutartis dėl nuovažų nuo šios įmonės prižiūrimų valstybinės reikšmės kelių įrengimo bei registruoti ir tvarkyti tokių sutarčių registrą Kelių direkcija, Valstybinės reikšmės kelių ir tiltų planavimo skyrius
4 Dalyvauti prižiūrimų valstybinės reikšmės kelių įrengtų, pastatytų, rekonstruotų objektų statybos užbaigimo komisijų darbe Kelių direkcija, Projektų įgyvendinimo ir techninės priežiūros skyrius
5 Dalyvauti savivaldybių nuolatinių statybos komisijų ir (arba) teritorijų planavimo komisijų darbe Kelių direkcija, Projektų įgyvendinimo ir techninės priežiūros skyrius
6 Išduoti ir kontroliuoti leidimus riboti eismą ir vykdyti darbus prižiūrimų valstybinės reikšmės kelių juostoje bei apsaugos zonoje, pasirašyti statybvietės ir statybvietėje esančio turto priėmimo ir perdavimo aktus, suteikti statybvietės ir jos prieigų valdymo teises Kelių direkcija, Valstybinės reikšmės kelių ir tiltų priežiūros skyrius
7 Organizuoti ir koordinuoti švietėjišką veiklą regioniniame lygmenyje Kelių direkcija, Saugaus eismo ir aplinkos apsaugos skyrius
8 Teikti išankstinius pranešimus Valstybinės darbo inspekcijos teritoriniams padaliniams apie statybos pradžią jų prižiūrimuose kelių ruožuose Kelių direkcija, Projektų įgyvendinimo ir techninės priežiūros skyrius
9 Išduoti reikalavimus žemėtvarkos planavimo prižiūrimų valstybinės reikšmės krašto ir rajoninių kelių ir jų apsaugos zonose dokumentams rengti ir derinti parengtus žemėtvarkos planavimo dokumentus Iki 2018 m. birželio 30 d. atliks VĮ „Kelių priežiūra“ (pagal įgaliojimą). Vėliau Kelių direkcija Valstybinės reikšmės kelių ir tiltų planavimo skyrius
10 Derinti kadastro vietovių žemės reformos žemėtvarkos projektus prižiūrimų valstybinės reikšmės kelių ir jų apsaugos zonose Iki 2018 m. birželio 30 d. atliks VĮ „Kelių priežiūra“ (pagal įgaliojimą). Vėliau Kelių direkcija Valstybinės reikšmės kelių ir tiltų planavimo skyrius
11 Dalyvauti prižiūrimų valstybinės reikšmės kelių ar jų apsaugos zonoje suformuotų ar formuojamų žemės sklypų kadastriniuose matavimuose ir (arba) derinti žemės sklypų kadastro duomenų bylas ir (arba) žemės sklypų planus Iki 2018 m. birželio 30 d. atliks VĮ „Kelių priežiūra“ (pagal įgaliojimą). Vėliau Kelių direkcija Valstybės turto skyrius
12 Pateikti prašymus (per Lietuvos Respublikos statybos leidimų ir statybos valstybinės priežiūros informacinę sistemą (IS) „Infostatyba“) išduoti leidimą statyti naują (-us) statinį (-ius) arba rekonstruoti statinį (-ius), pritarti statinio projektui, gauti ir įregistruoti statybos užbaigimo aktą, patvirtinti arba užregistruoti deklaraciją apie statybos užbaigimą, skelbti pranešimus apie statybos pradžią rangovo, pagrindinių statybos sričių vadovų pasamdymą ar paskyrimą arba jų pasikeitimą Iki 2018 m. birželio 30 d. atliks VĮ „Kelių priežiūra“ (pagal įgaliojimą). Vėliau Kelių direkcija Valstybinės reikšmės kelių ir tiltų planavimo skyrius
13 Dalyvauti Nacionalinės žemės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos teritoriniuose skyriuose ir VĮ Registrų centre teikiant, pasirašant ir atsiimant dokumentus, reikalingus Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos patikėjimo teise valdomų, naudojamų ir jais disponuojamų nekilnojamųjų daiktų  ir daiktinių teisių į jas teisinei registracijai vykdyti Iki 2018 m. birželio 30 d. VĮ „Kelių priežiūra“ įgyvendins 2016-2017 m. pasirašytų sutarčių su rangovais įsipareigojimus. Naujas sutartis dėl nekilnojamųjų daiktų  (kelių) teisinės registracijos koordinuos Kelių direkcija, Valstybės turto skyrius
14 Civilinės atsakomybės draudiminių įvykių administravimas VĮ „Kelių priežiūra“
15 Išduoti specialiuosius reikalavimus ar prisijungimo sąlygas, kai objektai ir (arba) inžinerinės komunikacijos projektuojami šios įmonės prižiūrimų valstybinės reikšmės krašto ir rajoninių kelių ir jų apsaugos zonose, derinti parengtus projektus

Nurodytus sąlygų išdavimo ir projektų derinimo darbus LAKD įsipareigojo  perimti palaipsniui tokiu eiliškumu:
a) Telšių, Tauragės, ir Alytaus padaliniuose nuo 2018-01-01
b) Marijampolės ir Utenos padaliniuose nuo 2018-03-01
c) Šiaulių, Panevėžio ir Kauno padaliniuose nuo 2018-05-01
d) Vilniaus ir Klaipėdos padaliniuose nuo 2018-07-01

Nuo š.m. liepos 1 d. šias funkcijas atliks Kelių direkcijos Valstybinės reikšmės kelių ir tiltų planavimo skyrius

http://ark.lt/lt//media/pictures/r315nkyx.jpg
Kelininkų baimės nepagrįstos http://ark.lt/lt/naujienos/kelininku-baimes-nepagristos 2018-01-19 14:35:39

Kelininkų baimės nepagrįstos: sąžiningai veikiančios ir konkurencingos įmonės turėtų nesibaiminti dėl 2 proc. rinkos užimančios VĮ „Kelių priežiūra“

Kelininkų baimės nepagrįstos: sąžiningai veikiančios ir konkurencingos įmonės turėtų nesibaiminti dėl 2 proc. rinkos užimančios VĮ „Kelių priežiūra“.

„Verslo žinioms“ keliant diskusijas, kad kelių tiesimo konkursus vieną po kito laimi naujai sukurta valstybės įmonė, „Kelių priežiūra“ neigia nepagrįstas baimes. Kelių priežiūros ir plėtros programai 2017 metais buvo numatyti beveik 500 mln. eurų, iš jų kelių priežiūrai skirta – 16 proc. Neskaičiuojant kitų papildomų veiklų (edukacijos, informacijos apdorojimo ir kt.), rangos darbams (keliams ir jų statiniams projektuoti, tiesti, rekonstruoti, žvyrkelių asfaltavimo programai ir kt.) buvo skirta 82 proc. lėšų, iš jų VĮ „Kelių priežiūra“ laimėjo konkursų, kuriuos sudarė 2 proc. lėšų nuo skirtos sumos.

VĮ „Kelių priežiūra“ pagrindinė veikla – valstybinės reikšmės kelių valymas ir barstymas žiemą, pakelės statinių priežiūra vasarą, avarijų ir vandalizmo padarinių likvidavimas bei kt. Rangos darbai skirti efektyviai išnaudoti įmonės resursus, kuriuos lemia sezoniškumas. Rinkoje ne visuose konkursuose dalyvauja pakankamai privačių bendrovių, pavyzdžiui, 2017 metais buvo net keletas konkursų, kur niekas nepateikė pasiūlymų.

Konkurenciją įmonė vertina kaip teigiamą reiškinį, kuris skatina verslumą, didina efektyvumą ir užtikrina kokybę. VĮ „Kelių priežiūra“ pabrėžia skelbiamuose konkursuose dalyvauja tokiomis pačiomis sąlygomis kaip ir kiti rinkos dalyviai. Pagrindinės ir papildomos veiklos kaštai yra atskirti – nėra kryžminio subsidijavimo – visi kaštai įtraukti į kainodarą. Pastarąjį Šiaulių regione pateiktą konkursą VĮ „Kelių priežiūra“ laimėjo mažesniu nei 2 proc. kainų skirtumu, trečios vietos dalyvio pasiūlymas buvo didesnis 5 proc.

http://ark.lt/lt//media/pictures/x39wdprg.jpeg
Apdovanoti ,,Saugaus Kalėdų kelio" laureatai ir dalyviai http://ark.lt/lt/naujienos/apdovanoti---saugaus-kaledu-kelio--laureatai-ir-dalyviai 2018-01-18 12:00:00

Ar dažnai susimąstome apie saugų elgesį kelyje? Ar kalbamės apie tai šeimoje, mokykloje?

Ar dažnai susimąstome apie saugų elgesį kelyje? Ar kalbamės apie tai šeimoje, mokykloje? VĮ ,,Kelių priežiūra“ Kauno padalinio Saugaus eismo inžinieriai organizavo šviečiamąjį piešinių konkursą ,,Saugus Kalėdų kelias“ Kaišiadorių ir Prienų rajonų mokyklų pradinukams bei jų tėveliams (globėjams). Konkurso pagrindinis tikslas – kuo daugiau kalbėti apie saugų eismą, prisiminti pagrindines eismo dalyvių taisykles ir pareigas, analizuoti įvairias situacijas kelyje drauge su šeimos nariais. Gausa informatyvių ir puikių piešinių pabrėžė šio konkurso efektyvumą.

Sausio 9 dieną Kaišiadorių V. Giržado progimnazijoje ir sausio 17 dieną Balbieriškio pagrindinėje mokykloje, apdovanojimų metu buvo vedama edukacinė saugaus eismo pamoka. Jos metu mokiniai sužinojo eismo istorijos faktų, pakartojo kelių eismo taisykles bei sąvokas, mintimis nuvykę į savo tėvelio garažą, patikrino, ar tikrai jų dviratis techniškai tvarkingas laukia pavasario sezono, parodė, kur reikia teisingai prisisegti atšvaitą, kad vairuotojas jį pastabėtų. Piešinių konkurso laureatai gavo puikius prizus, o visi dalyviai  - atminimo dovanas.

Auginkime saugią ir atsakingą jaunąją kartą, kad eismo įvykių statistika kasmet vis labiau džiugintų akį sumažėjusiais eismo įvykių duomenimis.

Lietuvos kelių policijos tarnybos duomenimis, 2017 metais eismo įvykių statistika, palyginti su 2016-aisiais, išliko beveik nepakitusi. Per metus keliuose įvyko 3 192 eismo įvykiai, kuriuose 192 žmonės žuvo, 3 752 buvo sužeisti, t.y. įvyko 0,3 proc. eismo įvykių mažiau, žmonių žuvo tiek pat, sužeista 0,1 proc. daugiau.

 

/Saugaus eismo inžinierė Daiva Piličiauskienė/

http://ark.lt/lt//media/pictures/h5m6g9ps.jpg